czwartek, 27 listopada 2014

Wylewka tradycyjna czy Miksokretem.

Po wykonanej izolacji ,o ile nie wykonujemy instalacji ogrzewania podłogowego,czas wykonać wylewki. Musimy pamiętać że przed tym etapem muszą być przygotowane wszystkie instalacje które, mają znajdować się pod wylewkami.Podejścia pod grzejniki , instalacja wod -kan. itp.
Wykonanie wylewek  miksokretem, jest dużo tańsze niż wykonywanie metoda tradycyjną i szybsze. Przy sprawnej i doświadczonej brygadzie 4 osobowej 200 metrów wylewki to kwestia jednego dnia.Wylewka z agregatu jest wylewką półsuchą.Za pomocą elektronicznej szlaufwagi,nanoszone są punkty na całym obiekcie,tak aby wszystko było w poziomie i w jednej płaszczyźnie.Do tego typu wylewek wykorzystuje się piach ostry ,szary,jak również włókna szklane,które są mieszane z zaprawą betonową w agregacie.Mają one zastąpić zbrojenie i
zapobiec pękaniu.W większych pomieszczeniach,powyżej 30 m2 należy pamiętać o wykonaniu podziału powierzchni,co ma zapewnić prawidłowe użytkowanie podłogi i zapobiec pęknięciom.Tak zwana dylatacja.Dylatacje muszą być też wykonane w miejscach drzwi,oddzielając poszczególne pomieszczenia od siebie.Wielokrotnie pomimo włókien szklanych,stosuje się maty zbrojne z drutu o średnicy 3 - 4 mm. Zabezpieczają one i wzmacniają.Nie powinno stosować się mat w przypadku ogrzewania podłogowego.Prawidłowa grubość wylewki powinna wynosić od 4 - 6 cm.W przypadku ogrzewania podłogowego ,musi mieć nie mniej niż 6 cm.Gdy za pomocą agregatu i węży ,zaprawa cementowa w postaci półsuchej pod dużym ciśnieniem zostanie dostarczona do pomieszczenia,majstrowie do poziomu wyrównują ją ,jednocześnie po pierwszej warstwie wtapiają siatki,o ile są stosowane.Maty nie powinny leżeć na styropianie,tylko powinny być wtopione w zaprawę cementową.W zależności od techniki,zaprawa rozciągana jest po rurkach,które wcześniej zostały ustawione według pomiaru,lub też bez rurek za pomocą łaty murarskiej.Obie techniki są stosowane przez fachowców i obie są prawidłowe.Po rozciągnięciu zaprawy ,za pomocą mechanicznego talerza,wylewka jest wygładzana.Tak wykonana posadzka musi sobie powoli dosychać.W okresie lata gdy temperatury są wysokie a wilgotność powietrza mała ,należy wylewki sezonować.Za pomocą foli nakrywamy je aby zbyt szybko nie wysychały.Wskazane jest tez polewanie je wodą dla zwiększenia ich odporności.W przypadku jesieni należy przewietrzać pomieszczenia ,aby woda miała gdzie odparować a nie skraplała się na ścianach i oknach.Gdy w budynku zastosowane jest ogrzewanie podłogowe,pod żadnym warunkiem nie wolno suszyć wylewki tymże ogrzewaniem.Sezonowanie wylewki trwa 28 dni w zależności od temperatury zewnętrznej i wilgotności powietrza,Samoczynnie musi sobie dosychać.Wygrzewanie wylewki w przypadku ogrzewania podłogowego,następuje stopniowo po okresie sezonowania.Od najniższych temperatur stopniowo ,należy zwiększać temperaturę ogrzewania.Prawidłowe sezonowanie wylewek i w późniejszym czasie wygrzewanie,zapewni trwałość na długi okres.

21 komentarzy:

  1. Rzeczywiście, wylewki z miksokreta są równe i bardzo trwałe. Beton wytwarzany przez maszynę ma doskonałą konsystencję, która łatwo i szybko rozprowadza się po danej powierzchni. Prawidłowo wykonane wylewki, czyli wraz ze wszystkimi izolacjami (czarna folia, styropian lub wełna mineralna, polipropylenowe, siatka stalowa), są zdecydowanie solidniejsze od tych standardowych.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie wylewka z Mixokreta. Cechuje się ogromną trwałością i przede wszystkim jest metodą szybką w realizacji.

    OdpowiedzUsuń
  3. Cenne informacje można tutaj znaleźć. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  4. Świetnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  5. Według mnie Miksokret. Ja na pewno zdecydowałbym się na takie rozwiązanie

    OdpowiedzUsuń
  6. Branża budowlana może czerpać korzyści z technologii wózków widłowych ze względu na jej zdolność do znacznego skrócenia czasu potrzebnego na załadunek i rozładunek.

    OdpowiedzUsuń
  7. Świetny i bardzo wartościowy wpis. Podoba mi się.

    OdpowiedzUsuń
  8. Bardzo lubię odwiedzać ten blog

    OdpowiedzUsuń
  9. Ten wpis jest bardzo interesujący

    OdpowiedzUsuń
  10. Ta wylewka podłogi jest perfekcyjnie wykonana! Idealnie wypoziomowana i gładka powierzchnia zapewni stabilną i trwałą podstawę dla każdego rodzaju podłogi. Świetna robota

    OdpowiedzUsuń
  11. Ta wiedza jest bardzo przydatna.

    OdpowiedzUsuń
  12. Ten wpis jest bardzo interesujący

    OdpowiedzUsuń
  13. Wszystko zostało bardzo dokładnie opisane. Pomocny jest ten wpis.

    OdpowiedzUsuń