środa, 25 czerwca 2014

Odprowadzenie wody z dachu z Attykami


Odprowadzenie wody z dachu płaskiego,możemy wykonać  na dwa sposoby.Grawitacyjny czyli tradycyjny,lub podciśnieniowy.W przypadku dachu ,który opisałem w poniższym blogu,zastosowałem metodę tradycyjną,grawitacyjną. Założyliśmy wypusty dachowe,tak zwane attykowe,boczne.W każdym narożniku ,gdzie zostały wykonane spady,zamontowaliśmy właśnie takie wypusty.Dodatkowo wypusty zostały wyposażone w grzałki,które maja nam zabezpieczyć przed zamarzaniem w okresie zimowym.Cały wypust ,jest połączony ze sterowaniem za pomocą elektronicznego czujnika temperatury.W przypadku spadku temperatury,czujnik podaje napięcie na grzałkę i wypust się nagrzewa,chroniąc rynnę przed zamarzaniem.
A wygląda to mniej więcej tak.

                                                                                                                                                                                                                                                                          Do wypustu przyłączamy kawałek rury PCV kanalizacyjnej,którą następnie owijamy  folią aluminiowa,łącząc ją z częścią aluminiową     wypustu.Folia jest w komplecie i jest samoprzylepna.Rura PCW o rozmiarze 110,musi być czysta by folia się dokładnie przylepiła.Gdy przylepimy folię ,mocujemy grzałkę do tej rury,obwijając ja dookoła i mocując za pomocą dołączonej do kompletu gąbki przylepnej,pozostawiając końcówkę do przyłączenia napięcia.Całą czynność należy wykonać bardzo dokładnie.Gy grzałka jest już odpowiednio przymocowana,całość owijamy drugi raz za pomocą folii aluminiowej. Wypusty występują w dwóch wersjach ,w wersji pionowej i w wersji poziomej,zastosowany przeze mnie jest w wersji pionowej.                                                                              


Całość montujemy we wcześniej przygotowanym otworze w warstwie styropapy,zwracając uwagę na szczelne połączenia elementów.Wypust dachowy składa się z kołnierza ,który musi być szczelnie połączony z  warstwami papy.Całość łączymy z pionowym spustem.

W przypadku drugiego dachu,zastosowaliśmy wypust dachowy ALU TEC tego typu.


                                                                           


                 

System gotowych wypustów Marley ,jest bardzo wygodny w zastosowaniu na dachach płaskich.Wszystkie posiadają kratki aluminiowe,które zabezpieczają rynny przed zapychaniem się,zwłaszcza w miejscach ,gdzie rosną drzewa ,szczególnie liściaste.