sobota, 29 listopada 2014

Przydomowa Przepompownia Ścieków

Co zrobić w przypadku gdy,w okolicy jest kanalizacja a nie mamy możliwości podpięcia się do niej grawitacyjnie?Dotyczy to zwłaszcza posesji na terenach górskich,ale nie tylko.Dobrym rozwiązaniem może być przydomowa przepompownia ścieków.Wykonanie przyłącza kanalizacyjnego jest dość kosztowną inwestycją.Koszty z materiałem wahają się od 100 do 160 zł za mb. W przypadku dużej odległości do włączenia się, taniej może okazać się oczyszczalnia ścieków.Ale gdy te odległości nie są duże ,bardziej komfortowa w użytkowaniu jest przepompownia.
Koszty przepompowni,czyli zbiornika 800 x 2130 mieszczą się w przedziale od 4000,00 zł do 12000,00 zł.Jest to zbiornik wyposażony w pompę ssącą ,zawór,szybko złącze,dwa pływaki,sterowanie.Odprowadzenie ścieków rura fi 63 wlot 160 lub 110.W przepompowni może być zastosowana pompa z rozdrabniaczem lub wolnossąca.Obie sprawdzają się bardzo dobrze.W przypadku obu pomp,trzeba pamiętać aby nie wrzucać do kanalizacji materiałów ,które mogą zakłócić lub zaciąć pompę. Chusteczki nawilżane i tego typu rzeczy.W przypadku pompy z rozdrabniaczem,taka chusteczka może zablokować wirnik,w przypadku pompy wolnossącej mniejsze jest prawdopodobieństwo.
Zastosowana pompa wypompowuje 160 l/min.Parametry opisane powyżej są na przykładzie pompowni CONPLAST.  Poniżej przedstawiam elementy składowe Pompowni i parametry pompy.                                        Przepompownie firmy CONPLAST są  godne polecenia.