niedziela, 7 czerwca 2015

Rodzaje Kolektorów Słonecznych Vaillant.

Na rynku jest wiele firm oferujących kolektory słoneczne.Z najbardziej znanych dużych firm na naszym rynku  to Vaillant,Viessman,Hoven.Każda z tych firm ma w swojej ofercie kilka rodzajów. W sprzedaży są kolektory płaskie,rurowe i próżniowe.Zapewne każdy kto staje przed wyborem ,zastanawia się jaki wybrać,który będzie lepszy i bardziej niezawodny.Oczywiście zawsze możemy skorzystać z porad ekspertów firmy oferującej swój produkt.Jedną z podstawowych rzeczy jest cena danego zestawu.W skład zestawu wchodzą kolektory i zasobnik do podgrzewania wody użytkowej.Na przykładzie firmy Vaillant przedstawię opis kolektorów które mają w ofercie a uważam produkty firmy Vaillant za bardzo dobre.Wielokrotnie korzystałem z ich oferty i zawsze sprawdzały się bardzo przyzwoicie.Jeżeli chodzi o wsparcie techniczne ,firma bardzo profesjonalnie podchodzi do klienta.Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny też na wysokim poziomie.


 Kolektor słoneczny płaski auro THERM VFK 145

Kolektor auro THERM to solidne, niedrogie rozwiązanie, które pozwala wydajnie korzystać z energii słonecznej.
Urządzenie do przygotowania ciepłej wody oraz wspomagające centralne ogrzewanie.

Powierzchnia brutto jednego lustra kolektora to 2,51 m2 przy wadze zaledwie 38 kg – to idealna kombinacja parametrów.


Płaski kolektor słoneczny do montażu nad dachem skośnym, dachu płaskim i fasadzie budynku.Dzięki perfekcyjnemu układowi regulacji system jest nie tylko wyjątkowo oszczędny ale i wygodny w użytkowaniu.Może być także dowolnie łączony z urządzeniami gazowymi, kotłami olejowymi, pompami ciepła czy kotłami stałopalnymi.
Dostępne wersje:
układ poziomy VFK 145 H
układ pionowy VFK 145 V
Zastosowanie w domach jedno- i wielorodzinnych.
Dzięki zastosowaniu kolektora słonecznego oszczędzamy do 60% kosztów przygotowania ciepłej wody,współpracuje z takimi urządzeniami jak kotły ,gazowe olejowe,pompy ciepła,kominki z płaszczem wodnym,piecami na paliwa stałe,sprawność kolektora 91% a apsorbera 95%


Kolektor słoneczny próżniowy  auro THERM exclusiv 570
auroTHERM exclusiv VTK 570 i 1140 to idealne połączenie małej masy i wysokiej wydajności.
Rurowa konstrukcja umożliwia pozyskiwanie ekologicznej energii nawet wtedy, gdy do dyspozycji mamy niewiele miejsca.
Niezwykle korzystne parametry sprawiają, że rurowy kolektor próżniowy auroTHERM exclusiv nadaje się doskonale do wspomagania centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody za pomocą energii słonecznej.Dzięki kolistej powierzchni absorbera każda z rur optymalnie pochłania dostępną ilość promieniowania słonecznego.Podwójne ścianki ze szkła oddzielone próżnią – podobnie jak w termosie – ograniczają do minimum straty ciepła. Efekt to niezwykle duży uzysk energii i niemała ulga dla domowego budżetu.Montaż na dachu skośnym, elewacji budynku lub na dachu płaskim Zastosowanie w domach jedno- i wielorodzinnych. 
Wysokowydajny  kolektor słoneczny ,komfortowe podgrzewanie wody, niska waga,do montażu na dachu skośnym

Następnym jest auro THERM VFK 155
Nowoczesny kolektor słoneczny, wydajny, oszczędny o bardzo wysokiej sprawności.Służy do podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz centralnego ogrzewania w domach jedno- i wielorodzinnych.
Wyposażony w szybę antyrefleksyjną oraz dodatkową izolację termiczną, co pozwala osiągnąć sprawność optyczną na poziomie nawet 85%.
W połączeniu z niskimi stratami ciepła umożliwia efektywnie pozyskiwać ciepło również poza sezonem letnim.
Dzięki perfekcyjnemu układowi regulacji system może być także dowolnie łączony z urządzeniami gazowymi, kotłami olejowymi, pompami ciepła czy kotłami stałopalnymi
auroTHERM VFK 155 można montować nad dachem skośnym, na dachu płaskim i fasadzie budynku.
Dostępne wersje:                                    
- układ poziomy VFK 155 H
- układ pionowy VFK 155 V
Bardzo wydajny kolektor słoneczny ,dzięki wysokiej sprawności optycznej 84,5%  w wersji( H) i 85% wersja (V) 


I ten model bardzo dobrze współpracuje z kotłami gazowymi ,kondensacyjnymi,kotłami olejowymi i kotłami na paliwa stałe.
Wszystkie z powyższych byłem w stanie sprawdzić i po zamontowaniu na budowach,zobaczyć jak się sprawują.Z powodzeniem mogę Państwu polecić produkty firmy Vaillant jak zarówno powyżej przedstawione kolektory.

Każdy z kolektorów musi być podłączony rurkami miedzianymi do zasobnika,który montujemy w kotłowni.Decydując się na system solarny najlepiej kupować cały system kolektory i zasobnik a już najlepiej, jak wszystkie urządzenia naszej kotłowni są jednej firmy,w tym przypadku produkty Vaillant.Do układów solarnych stosujemy zasobniki o dużej pojemności od  300 litrów wzwyż z podwójną wężownicą.