niedziela, 5 lipca 2015

Ogrzewanie Kominkiem - Wkład z płaszczem wodnym.

kominki,wkłady kominkowe,ogrzewanie kominkowe,wkład z płaszczem wodnym,
Kominki w naszych domach  stały się standardem.Zwłaszcza w nowych budynkach.Łączą one w sobie dobry nastrój w domu jesiennymi i zimowymi wieczorami,ładny wystrój salonu i dodatek wizualny jak też korzyści w postaci ogrzewania lub dogrzewania naszych mieszkań.Może być on wykorzystany jako podstawowe źródło lub jako dodatkowe źródło ogrzewania.Dobrze zaprojektowany i dobrze wykonany kominek powinien cieszyć nas przez wiele lat.Współczesne wkłady kominkowe są bezpieczniejsze jak wcześniejsze kominki otwarte.W przypadku wkładów kominkowych z płaszczem wodny,może on być wykorzystany ,jako niezależne źródło ogrzewania CO i ciepłej wody użytkowej lub częściej stosowany, system współpracy z kotłami gazowymi ,olejowymi,kotłami na paliwa stałe.Dzięki wymiennikowi płytowemu,bardzo ładnie współpracuje z kotłem gazowym,i jest stosowany jako uzupełniające źródło ogrzewania.Wczesną jesienią gdzie temperatury jeszcze nie spadają zbyt nisko,bardzo dobrze się sprawdza do podgrzewania mieszkań,bez konieczności użytkowania w tym czasie kotła gazowego lub olejowego.Kminki z płaszczem wodnym łączone są z instalacja CO i CWU ,gdyż wykorzystują ten sam obieg wodny co kocioł.Znajdująca się woda w płaszczu jest podgrzewana ,gdy korzystamy z kominka i tym samym podgrzewamy naszą instalację centralnego ogrzewania jak też wodę użytkową.

wkład z płaszczem wodnym,płaszcz wodny,kominki,wkłady,opis,

Pomimo oddawanego ciepła poprzez płaszcz wodny,taki wkład oddaje też ciepło poprzez szybę,jak w kominku tradycyjnym.Podobnie jak w kotłach na paliwa stałe,olejowe lub gazowe każdy ma swoja moc podawaną w kW a moc takiego wkłady dobierana jest do wielkości pomieszczeń ,które chcemy ogrzewać.Na obliczenie takiej mocy do danego pomieszczenia składa się kilka czynników,takich jak:rodzaj okien w budynku,rodzaj ścian - z jakich materiałów są wykonane,rodzaj elewacji to znaczy czy jest wykonana termoizolacja budynku,termoizolacja poddasza lub stropodachu.Wszystkie te dane potrzebne są do dokładnego przeliczenia i doboru odpowiedniego wkładu o odpowiedniej mocy.Tak jak wcześniej wspomniałem,aby taki wkład mógł współpracować w obiegu z kotłem i zasobnikiem,musi być spełniony warunek.Musi być zamontowany w instalacji wymiennik płytowy. Jak wiele rodzajów jest wkładów tak też wiele jest typów wymienników.Zadaniem wymiennika płytowego jest wymiana ciepła poprzez przepływ cieczy.Są urządzeniami przepływowymi,przeciwprądowymi.Powierzchnie wymiany ciepła tworzą karbowane płyty ze stali nierdzewnej.Podobnie jak kotły na paliwa stałe,wkłady kominkowe mogą pracować w obiegu zamkniętym jak i też w obiegu otwartym,gdzie stosuje się otwarte naczynie wzbiorcze.
zasada działania wymiennika płytowego


Zasada działania wymiennika płytowego





wymiennik płytowy
          Wymiennik płytowy Firmy Promag











Nowoczesne kominki mogą być w pełni zautomatyzowane.Nad stałym ciągiem kominowym jak też stałą temperaturą w procesie spalania drewna,może czuwać sterownik.Sterownik też może regulować pracę przepustnicy w procesie dostarczania powietrza do wkładu.Przepustnica, w przypadku wkładów ,które pobierają tlen z zewnątrz potrzebny do procesu spalania,reguluje odpowiedni dopływ do środka.Wkłady które zasysają tlen z zewnątrz nie zabierają nam tlenu z mieszkań który potrzebny jest do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka.

19 komentarzy:

  1. Bardzo ciekawy sposób na ogrzewanie domu. Nowoczesne kominki dają sporo możliwości w tym temacie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wydaje mi się, że jeśli chodzi o ogrzewanie to najlepiej jest skontaktować się w tej kwestii z kims doświadczonym. U mnie w domu instalacje ogrzewania robiła niedawno firma Uponor i z tego co zauważyłem to na prawdę się na tym znają, więc jak najbardziej moge wam poleić w tym zakresie ich usługi

    OdpowiedzUsuń
  3. Kominek to na pewno bardzo fajna opcja. Warto według mnie mieć w domu jakieś alternatywne źródło ogrzewania, nigdy nie wiadomo w jakiej sytuacji się znajdziecie za kilka, kilkanaście lat.

    OdpowiedzUsuń
  4. Kominek w gruncie rzeczy tworzy nastrój i jeśli szukacie ładnego to polecam https://ignif.com/wklady-kominkowe/ . Ale oczywiście nie można go traktować jako podstawowe źródło ogrzewania. Nad tą kwestią trzeba się jeszcze zastanowić, może panele słoneczne?

    OdpowiedzUsuń
  5. Świetna sprawa. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  6. Jeśli chodzi o samo ogrzewanie to ja jestem wielką zwolenniczką ogrzewania gazowego. Jeszcze jak wiem, że dzięki firmie https://poprostuenergia.pl/gaz-dla-domu/ mogę mieć tani gaz do domu, to ja widzę tu tylko same zalety.

    OdpowiedzUsuń
  7. Ciekawy artykuł, przydatne treści

    OdpowiedzUsuń
  8. Dawno nie było takiego artykułu. Bardzo fajny wpis.

    OdpowiedzUsuń
  9. Samo ogrzewanie kominkiem jest dobrym rozwiązaniem, ale moim zdaniem również warto jest co nieco wiedzieć o tym, że przewody kominowe należy czyścić regularnie. Właśnie dlatego ja najczęściej dzwonię po kominiarza z https://kominiarz.warszawa.pl/ i uważam to za najlepsze rozwiązanie.

    OdpowiedzUsuń
  10. Takie rozwiązanie jak każde ma swoje zalety jak i wady. Ciekawy wpis.

    OdpowiedzUsuń
  11. Rozwiązanie godne naśladowania

    OdpowiedzUsuń
  12. W kwestii ogrzewania warto korzystać z pomocy specjalistów.

    OdpowiedzUsuń
  13. Wybór sposobu ogrzewania jest ważny

    OdpowiedzUsuń
  14. Skomat to firma, która dzięki swojej ofercie produktów i usług z zakresu odnawialnych źródeł energii, takich jak fotowoltaika, pompy ciepła i klimatyzacja, staje się liderem na rynku ekologicznych rozwiązań energetycznych. Dzięki swojemu doświadczeniu i profesjonalizmowi, Skomat pomaga swoim klientom w osiągnięciu niezależności energetycznej oraz w dbałości o środowisko naturalne.

    OdpowiedzUsuń