piątek, 25 kwietnia 2014

Wybór Wykonawcy.

Wybór wykonawcy nie jest sprawą prostą. W internecie możemy spotkać  masę firm oferujących swoje usługi budowlane.Najlepiej skorzystać z tak zwanego polecenia,czyli od osoby u której ta firma lub wykonawca się wykazał swoimi umiejętnościami a inwestor jest zadowolony z efektu wykonanej pracy.
Jeżeli nie mamy takiej osoby,która by nam poleciła taką firmę i musimy sami poszukać,korzystając z zasobów internetu to kilka wskazówek na co należy zwrócić szczególną uwagę.
Jest w sieci wiele portali oferujących tak zwane przeze mnie mini przetargi,gdzie inwestorzy występują z zapytaniem o wykonanie danej usługi a wykonawcy sami się zgłaszają przedstawiając przy tym swoją cenę.
Należy zwrócić szczególną uwagę na rozbieżności cenowe za dana usługę.Ten najtańszy nie koniecznie musi być zły a ten najdroższy musi zrobić idealnie.Ważne przy wyborze jest ,aby dany wykonawca miał się czym poszczycić ,przedstawić siebie, przedstawić swoje prace,referencje,

Dobry wykonawca doradzi nam i nie poprosi na dzień dobry o zaliczkę.Spotkałem się z wieloma takimi przypadkami ,gdzie jeszcze nie podjęta została praca a wykonawca poprosił o zaliczkę.
Inaczej sprawa zaliczek ma się do Wykonawców z którymi spisujemy umowy.Taki wykonawca musi przedstawić nam kosztorys na wykonanie prac z materiałem lub bez,w umowie musi być przedstawiona kwota za wykonanie usługi i co ona obejmuje.Zazwyczaj przy większych inwestycjach odbywa się to na zasadzie kosztorysu przedwstępnego i końcowego.
Dla nas inwestorów istotna jest cena,jakość i rzetelność wykonawcy.