piątek, 27 czerwca 2014

Wykorzystanie Wód Opadowych

Zbiornik podziemny ColumbusW obecnych czasach ,gdzie koszty wody są dość wysokie,warto zastanowić się nad wykorzystaniem wód opadowych w gospodarstwie domowym.Możemy ja wykorzystać na wiele sposobów.Przede wszystkim jako woda do spłuczek WC,do pralek,do podlewania ogrodu,prac porządkowych w gospodarstwie domowym.Przykładowe zaopatrzenie podaję poniżej.Liczby mówią same za siebie.

                                           Aby można było wykorzystywać wody opadowe,musimy zaopatrzyć się w odpowiedniej wielkości zbiornik,w którym będzie gromadzona woda.Na podstawie powyższych danych,jesteśmy w stanie dopasować taki zbiornik.Wszystko zależy od od ilości osób w gospodarstwie. Firma Marley ma w swojej ofercie zbiorniki różnej wielkości.Są to zarówno zbiorniki montowane pod ziemią jak i na powierzchni.Całą instalację najlepiej przygotować na etapie budowy domu,gdyż wtedy jesteśmy w stanie wykonać ją razem z instalacją wodną.Tak że w trakcie budowy,warto takie rozwiązanie brać pod uwagę.Zbiorniki współpracują z gotową centralą ,która również jest w ofercie Firmy Marley. Centrala steruje nam zapotrzebowaniem wody,wyposażona jest w zintegrowany zbiornik podręczny,elektroniczny sterownik,oraz dwie pompy odśrodkowe.(Center Industrial 100- Centrala Deszczowa.)Centrala monitoruje poziom wody w zbiornikach,podręcznym i deszczowym i za pomocą pomp dostarcza ja w określone miejsca. W pełni współpracuje też z przyłączem wodociągowym.W przypadku braku wody opadowej,zbiornik podręczny napełniany jest automatycznie.
Na etapie budowy domu ,warto takie rozwiązania uwzględnić,pozwoli nam to zaoszczędzić znacznie na eksploatacji budynku.Woda opadowa może być tez wykorzystana do obiegu centralnego ogrzewania.